DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Termín kurzu
3-měsíční kurz - termín bude upřesněn
Víkendový Workshop - naplněn
Úterky 18:30 - 21:00
5.11.-6.11. 2022  (so-ne)
Časy kurzu mohou být díky vytíženosti lektora pozměněny nebo přesunuty po domluvě se všemi účastníky na jiný den.
Lektor
Ondřej Kepka
Struktura a cena kurzu
rozsah specifikace cena pro 1 účastníka  poznámky
12 lekcí  1 lekce = 2.5 hodiny  obvykle 1000 Kč/h počet účastníků: 
min. 4 / max. 6
víkendový workshop  5.11. - 6.11.  (so-ne) 6 990,- Kč  počet účastníků: 
min. 5 / max. 10
       

Přihláška - info@divadlofilm.cz

Přihláška - Workshop - info@divadlofilm.cz
 
Kurz probíhá ve velmi malém počtu účastníků (maximálně 6) - lektor má možnost klientům věnovat více času a zaměřit se na problémové oblasti.

Je určen pro všechny, co mají opravdový zájem o filmovou tvorbu a je základem pro začínající aktivní filmaře, kteří přemýšlí, že by se filmování věnovali profesionálně ale i amatérsky. Předpokladem účasti je minimálně zájmové focení nebo filmování.

Tento kurz rozvíjí představivost, tvořivost a odpovídající míru kritického myšlení filmových a televizních režisérů, ruku v ruce s teoretickým vzděláním.
Účastníci kurzů budou připravováni a vedeni k osobitému vidění světa, kreativitě a koncepčnosti.
Budou seznámeni s různorodými kinematografickými přístupy, s obsahem pojmů jako jsou například teorie dramatu, práce s hercem a filmová řeč.
Výuka zahrne řadu parciálních témat z oblasti filmu, divadla, literatury, hudby, výtvarného umění, společenských věd, filmových technologií a dějin filmu.

Bude se pracovat s důležitými pojmy filmové řeči − obraz, střih, zvuk (vývoj způsobu jejich užívání), hudba ve filmu (základní způsoby užití), narativní a nenarativní formy (od aristotelovského modelu k soudobým vyprávěcím principům s důrazem na filmovou tvorbu), prostor, tempo a rytmus ve filmu (způsoby a prostředky uchopení filmového času), obraz a mizanscéna (základní způsoby práce, jeho fotografické kvality (světlo, kompozice, apod.), rámec − velikost, trvání − délka záběru, pohyb kamery), práce s hercem, filmové herectví, filmové žánry, stylizace filmového díla.

 


cs